آیا هیچ یک از نشانه هایِ یک بیداری روحی را تجربه کرده اید؟ اگر در حال خواندن این مقاله هستید، پاسخ "بله" است!

بیداری روحی یک روند تعالی است که طی آن شخص به ماهیت معنوی و اتصالش به بی نهایت آگاه می شود.

طبیعتِ ذاتِ ما ابدی و ازلی است. البته بیشتر ما وقتی در این جسم متولد می شویم، طبیعت معنوی مان را فراموش می کنیم.

اغلب ما با این باور بزرگ می شویم که از یکدیگر جدا هستیم، و این زندگی، یک زندگی منحصر به فرد است. با اوج گیریِ روندِ بیداری روحی، افراد به طبیعت معنوی خود آگاه می شوند، و شروع به درک این موضوع می کنند که : "موجودی متصل و ابدی هستند". به همین دلیل اغلب، نشانه های مشخصی از بیداری روحی را تجربه خواهند کرد.

توجه داشته باشید، افراد در بیداری روحی، لزوماً همۀ این نشانه ها را تجربه نمی کنند، اما حداقل یک یا چند مورد از آنها را تجربه خواهند کرد. و صد البته، به همان صورتی که هر یک از ما دارای حساسیت های متفاوتی هستیم، تجربۀ بیداری روحی ما نیز، متفاوت خواهد بود.

نشانه های بیداری روحی:

1. افزایش علاقه به مسائل متافیزیک و علومِ ماوراءالطبیعه:
تجربۀ بیداری روحی در افراد، اغلب با افزایش علاقه به مسائل و پدیده های متافیزیکی همراه است. این علاقه می تواند به فرد کمک کند تا طبیعت روحی خود را بشناسد.

2. علایق مذهبی:
برای برخی مردم، مذاهب سنتی، کشش بیشتری نسبت به متافیزیک دارند. در همان حالی که بیداریِ روحی فرد بیشتر می شود، او اغلب در جستجویِ شناختِ آگاهیِ تازه یافتۀ خود، به مذهب روی می آورد و مذهب می تواند پاسخگوی برخی از سوالهای او باشد.

3. احساسات غیر معمول در تاج سر:
تاج سر شما محدوده ای است که چاکرای تاجی(Crown Chakra) در آن ناحیه قرار می گیرد، چاکرای تاجی همان چاکرایی است که شما را به سرچشمۀ حیات متصل می سازد. اگر چاکرای تاجی شما شروع به "وِزوِز" کرد و یا در آن ناحیه احساسات متفاوتی را تجربه کردید، این نشانۀ اتصال صحیح شما به انرژی کائنات و زندگی است.

4. صدای زنگ در گوش:
بعضی از افرادی که بیداری روحی را تجربه می کنند، صدای طنین زنگ مانندی را در گوش دریافت می کنند که اغلب مربوط به فرایند عروجِ روح است. درست مانند بعضی از حیوانات که قادر به شنیدن صداهای فرکانس بالاتر هستند، شنیدنِ صدایِ زنگ در گوش، نشان می دهد که شما هم نسبت به صداهای فرکانس بالا حساس تر شده اید.

5. سرگیجه:
پروسۀ عروج روح، یکی از پروسه های تبدیل و تکامل است. همچنانکه انرژی ما افزایش می یابد، ممکن است احساس عدم تعادل به ما دست دهد. تنفس عمیق و مدیتیشن می توانند در این مواقع به شما کمک کنند.

6. افزایش لرز و ارتعاش بدن (بی ارتباط با بیماری یا مصرف دارو):
لرزش و ارتعاش نشان می دهد که شما به خوبی به سرچشمۀ حیات متصل هستید، به قدری که انرژی زندگی شما را به لرزش و ارتعاش وا می دارد.

7. جدی نگرفتن اتفاقات:
هنگامیکه فرد درک می کند که موجودی بی نهایت و ابدی است، وسعت دید و بصیرت بیشتری پیدا می کند، در نتیجه، مشکلات و مسائلی که در لحظۀ حال رخ می دهند، آنطور که واقعا هستند دیده می شوند : موقت و عموماً ناچیز.

8. افزایش مهرورزی و مهربانی:
در یک پروسۀ بیداریِ روحی، ما آگاه می شویم که به تمام مردم وصل هستیم. به همین دلیل، افراد در پروسۀ بیداری روحی، با عشق و پذیرش بیشتری با دیگران برخورد می کنند.

9. دریافت منظم ندای 11:11
11:11 اغلب به عنوان یک دنبالۀ عددیِ معنوی و قابل توجه در نظر گرفته می شود. افرادی که یک پروسۀ بیداری روحی را تجربه می کنند، اغلب عبارت 11:11 را در ساعت های دیجیتال، شماره اندازهای تلفن، پلاک خودروها، رسید های دریافتی و ... جاهای دیگر مشاهده می کنند.

10. موارد مکرر از همزمانی:
همزمانی ها یا به عبارتی همزمانی های معنی دار، یک امر مشترک در بین افرادی هستند که بیداری روحی را تجربه می کنند، همزمانی هایی چون:
_دیدار با کسی که در فکرش هستید و یا دریافت تماس تلفنی، پیام و ... از طرف او.
_برخورد تصادفی با محصول یا وسیله ای که برای رفع مشکل به آن نیاز داشتید.
_مشاهده یک فیلم یا برنامۀ تلویزیونی که داستانی مشابه مشکلی داشت که برای شما هم پیش آمده.
_و مواردی از این دست ...

11. پذیرش مرگ :
اگر شما به ذات ازلی و ابدی تان آگاه شوید، ترس از مرگ در شما کمتر می شود و مرگ برایتان قابل پذیرش می شود. در یک پروسۀ بیداری روحی ممکن است فرد درک کند که مرگ به سادگی، تنها یک مرحلۀ عبور است و نه یک پایان مطلق!

12. علاقه به فعالیتهایی که باعث پرورش ارتباط و هماهنگیِ "ذهنی-جسمی-روحی" می شوند:
برای مثال : یوگا، مدیتیشن و هنرهای رزمی

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 بهمن 1394    | توسط: منصور زمانی    |    | نظرات()